راهنمای شما برای ایجاد کلاژ عکس در استوری های اینستاگرام

آن روزهایی که مردم با استفاده از دوربین دیجیتال روی عکسها کلیک می کردند و آنها را در آلبوم های فیزیکی عکس ذخیره می کردند ، گذشته است. در دنیایی که توسط رسانه های اجتماعی هدایت می شود ، کلیک و به اشتراک گذاری تصاویر هرگز آسان نبوده است. شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال حاضر با بیش از 500 میلیون کاربر روزانه در حال رونق است. با استفاده از ویژگی هایی مانند استوری اینستاگرام ، پست ها ، قرقره ها ، IGTV و … ، کاربران می توانند لحظات خاص خود را در عرض چند ثانیه با همه خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارند.

 

اگرچه به اشتراک گذاری تصاویر به عنوان پست های اینستاگرام راحت است ، اما ممکن است هنوز فرایند تنظیم عکس های یک رویداد خاص در یک آلبوم عکس را از دست بدهید. اگر چنین احساسی دارید ، نگران نباشید! استوری های اینستاگرام نیز می توانند در این زمینه به شما کمک کنند!

استوری های اینستاگرام چیست؟

اگر کاربر فعال اینستاگرام هستید ، استوری های اینستاگرام برای شما ویژگی جدیدی نخواهد بود. Instagram Stories که در سال 2016 راه اندازی شد ، به کاربران امکان می دهد عکس ها و فیلم ها را در حساب های خود ارسال کنند. با این حال ، این داستانها فقط 24 ساعت زنده می مانند ، اما شما می توانید آنها را برای مدت طولانی تری با افزودن آنها به موارد برجسته نگه دارید. ویژگی های ترکیبی استوری ها و نکات برجسته اینستاگرام می تواند به شما در ایجاد کولاژ یا آلبوم عکس مناسب برای هر مناسبت یا رویداد خاص کمک کند. قبل از اینکه به چگونگی ایجاد کلاژ با استفاده از استوری های اینستاگرام بپردازیم ، ابتدا بیایید در مورد معنی دقیق کلاژ اینستاگرام بحث کنیم.

کلاژ عکس اینستاگرام چیست؟

کلاژ عکس اینستاگرام راهی عالی برای بیان و به اشتراک گذاری خلاقانه عکس ها و فیلم های شما است. وقتی دو یا چند عکس را مرتب می کنید و آنها را به صورت یک تصویر یا ویدیو به اشتراک می گذارید ، به عنوان کولاژ شناخته می شود. یک کولاژ عکس اینستاگرام به خوبی طراحی شده می تواند فالوورهای جدید اینستاگرام را به حساب شما جذب کند ، محتوای شما را به درستی سازماندهی کرده و تعامل را افزایش دهد. در عین حال ، شما قادر خواهید بود داستانهای خود را به راحتی با همه عزیزان خود به اشتراک بگذارید. شما حتی می توانید ایده های خلاقانه خود را برای ایجاد یک کولاژ عکس منحصر به فرد اینستاگرام اعمال کنید.

اگرچه امکان ایجاد کلاژ در اینستاگرام همیشه وجود داشت ، اما در سالهای اخیر به یک روند تبدیل شده است. همانطور که بیشتر و بیشتر افراد تأثیرگذار و افراد مشهور برای جذب فالوور واقعی اینستاگرام از این رسانه استفاده می کنند ، کاربران عادی اینستاگرام نیز همین را می پذیرند. به همین دلیل است که برنامه های متعددی با هدف جذاب تر و جذاب تر شدن استوری های اینستاگرام شما توسعه یافته است.

چرا باید از استوری های اینستاگرام استفاده کنید؟

دلایلی که باید از استوری های اینستاگرام برای ایجاد کولاژ عکس اینستاگرام استفاده کنید ، بسیار است. بعضی از آنها … هستند:

این به شما امکان می دهد عکس ها و فیلم های نامحدود ارسال کنید و آنها را به عنوان برجسته سازماندهی کنید. این نکات برجسته در نمایه شما با عنوان مربوطه ظاهر می شود. به عنوان مثال ، می توانید همه عکس های عروسی خود را در زیر عنوان “عروسی من” طبقه بندی کنید.
ویژگی های متعددی در استوری های اینستاگرام موجود است که می تواند داستانهای شما را آموزنده و جذاب تر کند. می توانید از فیلترهای مختلف استفاده کنید ، متن را برای توصیف یک تصویر خاص اضافه کنید ، مکان را اضافه کنید ، از هشتگ ها استفاده کنید ، افراد موجود در تصویر را نشان کنید و غیره.

همچنین ممکن است بخواهید تصاویر و ویدئوهای خود را فقط با گروه خاصی از افراد به اشتراک بگذارید تا همه دنبال کنندگان خود. در چنین مواقعی ، اینستاگرام به شما امکان می دهد داستان ها را در بخش دوستان نزدیک ارسال کنید. فقط افرادی که به دوستان نزدیک اضافه شده اند می توانند آن داستانها را مشاهده کنند. این ویژگی برای پست های اینستاگرام که برای همه دنبال کنندگان قابل مشاهده است در دسترس نیست.
استوری های اینستاگرام همچنین دارای ویژگی طرح بندی هستند که می توانید مستقیماً یک کولاژ عکس با استفاده از چندین تصویر ایجاد کرده و آن را به عنوان یک داستان واحد بارگذاری کنید.
برنامه های مختلف دیگر به ایجاد طرح بندی داستان زیبا برای اینستاگرام کمک می کند.

با توجه به نکات فوق ، واضح است که می توانید از استوری های اینستاگرام به روش های مختلف برای ایجاد کلاژ عکس مورد نظر استفاده کنید. در زیر مراحل ساخت اسلایدهای زیبا در استوری اینستاگرام خود را بیابید.

کلاژ عکس
راهنمای شما برای ایجاد کلاژ عکس در استوری های اینستاگرام

 

چگونه یک عکس کلاژ اینستاگرام بسازیم؟

ساخت کولاژ عکس در اینستاگرام بسیار آسان است. این را می توان به روش های مختلف انجام داد. مراحل اولین مورد در زیر ذکر شده است:

 1. با استفاده از تلفن iOS یا Android خود روی یک تصویر کلیک کنید. آن را در استوری های اینستاگرام بارگذاری کنید. در صورت تمایل فیلترهایی را برای افزایش تصویر اضافه کنید.
 2. اندازه عکس را همانطور که می خواهید تغییر دهید. همچنین می توانید با ضربه زدن روی ایربلش برای یک ثانیه و انتخاب رنگ مورد نیاز ، رنگ پس زمینه را تغییر دهید.
 3. در مرحله بعد ، گالری گوشی خود را باز کنید.
 4. تصویری را که می خواهید به استوری اینستاگرام اضافه کنید انتخاب کنید. در نماد اشتراک گذاری ، گزینه ای برای کپی کردن تصویر خواهید یافت. روی Copy کلیک کنید.
 5. استوری اینستاگرام خود را دوباره باز کنید. وقتی این کار را انجام می دهید ، یک برچسب جدید با عکس کپی شده ظاهر می شود که به شما گزینه “افزودن برچسب” را می دهد.
 6. برچسب را به داستان اضافه کنید. اکنون عکس کپی شده به همراه عکس اصلی را در همان داستان خواهید دید.
 7. برای افزودن عکس های بیشتر ، مراحل را هر چندبار که دوست دارید تکرار کنید.

این یک هک سریع و آسان است که در اکثر تلفن های هوشمند موجود است. روشهای دیگری برای افزودن یک کولاژ عکس نیز وجود دارد. آنها را در زیر بررسی کنید.

چگونه می توان با استفاده از حالت چیدمان در استوری های اینستاگرام ، کلاژ عکس اینستاگرام ایجاد کرد؟

با توجه به ترجیح روزافزون کلاژهای عکس اینستاگرام ، اینستاگرام برنامه خود را برای کمک به کاربران در همان زمینه راه اندازی کرد. این برنامه با نام Layout شناخته می شود. این به کاربران امکان می دهد کلاژهای عکس را مستقیماً از طریق استوری های اینستاگرام خود ایجاد و بارگذاری کنند. مراحل استفاده از ویژگی Layout عبارتند از:

 1. استوری های اینستاگرام را در حساب اینستاگرام خود باز کنید.
 2. به چپ بکشید. گزینه های زیادی مانند ایجاد ، بومرنگ ، طرح بندی ، ضبط چندگانه و غیره برای دوربین شما قابل مشاهده است.
 3. انتخاب لایه
 4. چندین گزینه شبکه ظاهر می شود. گزینه grid را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید.
 5. یا فوراً عکس بگیرید یا تصاویری را از گالری خود انتخاب کنید.
 6. هنگامی که کولاژ اینستاگرام آماده شد ، می توانید با استفاده از ویژگی های معمولی داستان (فیلترها ، متن ، جلوه ها و غیره) آن را افزایش دهید.

آیا برنامه های برای ایجاد کلاژ عکس اینستاگرام وجود دارد؟

به غیر از دو روش فوق ، بسیاری از برنامه ها می توانند به شما در ایجاد کلاژهای زیبایی اینستاگرام کمک کنند. در حالی که روش های قبلاً پوشش داده شده ، روشهای آسان و سریع برای ساختن عکس کلاژ هستند ، اما به اندازه برنامه های شخص ثالث گزینه های خلاقانه ای ارائه نمی دهند. برخی از محبوب ترین برنامه ها برای ایجاد کلاژ عکس اینستاگرام عبارتند از:

Canva

Canva محبوب ترین برنامه طراحی گرافیکی است که برای مبتدیان و متخصصان مناسب است. با طیف گسترده ای از قالب های رایگان ، Canva به شما امکان می دهد عکس های زیبا نه تنها برای استوری های اینستاگرام بلکه برای اهداف دیگر ایجاد کنید. دارای گزینه های متنوعی برای چیدمان و متن به همراه فیلترها و ابزارهای ویرایش عکس است. استفاده از آن آسان است و موجودی عظیم الگوها و ویژگی های دیگر شما را قادر می سازد تا کولاژی مناسب برای اینستاگرام خود ایجاد کنید.

InShot

با رشد بازاریابی ویدئویی ، InShot همچنین به یک برنامه محبوب در بین تأثیرگذاران و کاربران اینستاگرام تبدیل شده است. با این برنامه ویرایش ویدئو و عکس می توانید کارهای زیادی انجام دهید. پیشنهادات آن شامل تعداد زیادی از ویژگی های طراحی ، گزینه هایی برای کوتاه کردن ، تقسیم ، برش و ادغام ویدئوها ، افزودن موسیقی به فیلم ها و عکس ها و غیره است. همچنین دارای فیلترها ، متن ، روکش ها ، جلوه ها و انیمیشن ها برای افزایش کیفیت محتوای شما است. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد سرعت فیلم های خود را افزایش یا کاهش دهید. به طور کلی ، این برنامه دارای همه چیزهایی است که برای ایجاد استوری های جذاب اینستاگرام از جمله سازنده کلاژ به آن نیاز دارید.

Unfold

اگر فردی هستید که محتوای مینیمالیستی ، درجه یک و زیبا را ترجیح می دهید ، از برنامه Unfold استفاده کنید. دارای انواع الگوهای رایگان و ممتاز است که برای ایجاد داستان ها و کلاژهای زیبا مناسب است. هم از تصاویر و هم از ویدئوها پشتیبانی می کند.

فوتو گرید

PhotoGrid یکی دیگر از برنامه های فوق العاده برای ایجاد کلاژ تصویر و ویدئو برای استوری ها در اینستاگرام است. همچنین دارای قالب ها و ویژگی های طراحی خاصی است که مخصوص استوری های اینستاگرام ساخته شده است. همچنین ویژگی های ویرایش عکس مانند حذف پس زمینه یا افزودن یکی دیگر را ارائه می دهد. جلوه های زیبایی برای افزودن یا حذف آرایش نیز وجود دارد. حتی می توانید GIF ها را به استوری ها اضافه کنید.

Adobe Spark

این برنامه برای ایجاد استوری اینستاگرام بسیار توصیه می شود. استفاده از Adobe Spark آسان است و برای مبتدیان نیز قابل استفاده است. تعدادی از گزینه های طراحی و تم برای انتخاب کاربران در دسترس است. همچنین می توانید موسیقی و صدا را به عکس ها و فیلم ها اضافه کنید.

دیگر برنامه های محبوب شخص ثالث StoryArt ، Typorama ، Microsoft Hyperlapse ، CutStory و غیره هستند.

به طور خلاصه ، از طریق یک کولاژ اینستاگرام ، می توانید تمام وظایفی را که قبلاً هنگام افزودن عکس به آلبوم عکس فیزیکی خود انجام می دادید ، انجام دهید. در واقع ، شما می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. می توانید زیرنویس های مربوطه را اضافه کنید و در آن به یاد حوادث سرگرم کننده ای که در زمان کلیک روی عکس رخ داده است ، بیفتید. بهترین راه برای ایجاد کلاژ ، روایت یک داستان از طریق استوری های اینستاگرام است. این به ایجاد تعامل کمک می کند و بنابراین ، لایک بیشتر اینستاگرام را به دست می آورد. از ویژگی های متعددی که اینستاگرام ارائه می دهد استفاده کنید تا داستانهای شما جذاب تر و معنادارتر شوند. فراموش نکنید که آنها را به عنوان هایلایت ذخیره کنید تا شما و دنبال کنندگان اینستاگرام خود بتوانید هر زمان که دوست دارند از آنها دیدن کنید!

برای افزایش فالوئر های خودتان در اینستاگرام میتوانید رایگان فالوفون را از لینک زیر دریافت کنید کنید و فالوئر های خودتان را افزایش دهید تا در اینستاگرام بدرخشید.

دانلود فالوفون

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

نوشته های تازه