چگونه از سرقت اکانت های کلاهبرداری اینستاگرام از مشتریان خود جلوگیری کنیم

فالوفون-فالورگیر اینستاگرام

 

با افزایش محبوبیت اینستاگرام، فعالیت‌های هنرمندان کلاهبردار در این پلتفرم بی‌شک گسترده‌تر می‌شود. آسیب‌پذیرترین حساب‌ها آنهایی هستند که نشان‌دهنده کسب‌وکارهای موفق هستند، زیرا کلاهبرداران می‌توانند از طریق فیشینگ به این حساب‌ها نفوذ کرده و کنترل آن‌ها را در دست بگیرند.

اگر این کار را انجام دهند، مشتریان کسب‌وکارها برای پول یا اطلاعات شخصی‌شان هدف قرار می‌گیرند. در هر صورت، کسب و کارها به طور موقت مشتریان خود را از دست می دهند و به طور بالقوه، پول زیادی را در این فرآیند از دست می دهند. اکانت‌های اینستاگرام مشتریان شما نیز ممکن است در معرض تهدید قرار گیرند، زیرا ممکن است کلاهبرداران سعی کنند اطلاعات شخصی آنها را بدزدند یا بدافزار را به آنها گسترش دهند.

با این حال، خوبی این است که حتی اگر حساب های تجاری در اینستاگرام هک شوند، راه هایی برای به حداقل رساندن آسیب وجود دارد. بنابراین، اگر یک حساب تجاری در اینستاگرام دارید، این مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه می‌توانید فعالیت‌های یک حساب کاربری جعلی اینستاگرام را که تظاهر به نمایندگی از کسب و کار شما می‌کند، متوقف کنید.

1. حساب جعلی را گزارش دهید

ساده ترین کار این است که به محض اطلاع از حساب کاربری جعلی در اینستاگرام گزارش دهید. همچنین، شما باید با استفاده از دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی با مشتریان خود تماس بگیرید تا آنها را در مورد آنچه اتفاق افتاده مطلع کنید و از آنها بخواهید که آن را نیز گزارش دهند.

هنگامی که چندین حساب اینستاگرام یک حساب جعلی را گزارش می دهند، اینستاگرام معمولاً زمان کمی برای مسدود کردن فعالیت های حساب می گیرد.
مطمئناً ممکن است قبلاً آسیبی وارد شده باشد.

با این حال، هنگامی که اینستاگرام حساب را مسدود کرد، می توانید مطمئن باشید که دیگر تلاشی برای سرقت مشتریان شما از آن حساب وجود نخواهد داشت. به یاد داشته باشید، این بدان معنا نیست که هر حساب کاربری اینستاگرامی آینده ای که برای کسب و کار خود ایجاد می کنید ایمن خواهد بود، که ما را به نقطه بعدی می رساند.

2. رمزهای عبور چالش برانگیز و منحصربفرد تنظیم کنید

به خاطر سپردن انبوهی از گذرواژه‌های مختلف دردسرساز است و همین ناراحتی است که باعث می‌شود افراد گذرواژه‌های مشابهی را در تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود تنظیم کنند. با این حال، راحتی داشتن رمزهای عبور مشابه هزینه دارد. اگر فردی هستید که از رمزهای عبور یکسانی در تمام حساب‌های شبکه‌های اجتماعی شخصی و حرفه‌ای خود استفاده می‌کنید،

در معرض خطر بزرگ هک شدن چندین حساب هستید. به همین دلیل تعیین رمزهای عبور منحصر به فرد و چالش برانگیز برای همه حساب های خود بسیار مهم است.

برای از بین بردن ناراحتی فرآیند، می توانید تمام رمزهای عبور را در یک دفترچه یادداشت کنید. توصیه می کنیم آنها را در گوشی خود ذخیره نکنید زیرا ممکن است در صورت هک شدن گوشی شما در معرض خطر قرار گیرند. اگر مجبور هستید آنها را به صورت دیجیتالی ذخیره کنید، توصیه می کنیم از نرم افزار مدیریت رمز عبور امن استفاده کنید.

3. مطمئن شوید که کارت های نقدی و اعتباری شما مسدود شده است

اگر کلاهبرداران اینستاگرام اطلاعات کارت نقدی یا اعتباری شما را استخراج کنند، در خطر از دست دادن تمام پول خود خواهید بود. با این حال، بیشتر کلاهبرداران روی پلتفرم معمولاً پول را به یکباره تخلیه نمی کنند. بیشتر اوقات، آنها به خریدهای کوچکتر ادامه می دهند. برای پیگیری هرگونه خرید یا فعالیت مشکوک با استفاده از اطلاعات کارت اعتباری یا بدهی خود، به نظارت بر صورت های مالی ارائه شده توسط بانک خود ادامه دهید.

مطمئناً، مراقب خریدهای مشکوکی که شامل پول زیادی هستند، باشید. با این حال، مواظب تراکنش‌های کوچک‌تری نیز باشید که عجیب به نظر می‌رسند. به محض اینکه چیزی غیرعادی در صورت های مالی خود مشاهده کردید، با بانک خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که کارت نقدی و/یا اعتباری شما را مسدود کنند.

4. امتیازات اعتباری خود را بررسی کنید

هنگامی که کلاهبرداران در اینستاگرام اطلاعات شخصی شما را در دست گرفتند، می توانند از آن برای ایجاد چندین حساب بانکی استفاده کنند. در زمان کوتاهی، فعالیت های کلاهبرداران ممکن است باعث شود که شما بدهی زیادی متحمل شوید.

بنابراین، اگر حتی کوچکترین اشاره ای دریافت کردید که کلاهبرداران به حساب شما نفوذ کرده و اطلاعات شخصی شما را دزدیده اند، در اسرع وقت امتیازات اعتباری خود را بررسی کنید.

به عنوان مثال، اگر شما مقیم ایالات متحده هستید، بهتر است امتیازات اعتباری را در هر سه موسسه اصلی – Equifax، Experion و TransUnion بررسی کنید.

اگر در جای دیگری زندگی می کنید، باید اطلاعاتی را در پلتفرم های موسسات کشور خود جستجو کنید. شما همچنین می توانید اعتبار خود را مسدود کنید، که از کلاهبرداران از خرید بیشتر به نام شما جلوگیری می کند.

5. به نرم افزار جستجوگر سرقت شناسه اعتماد کنید

نرم افزار شناسایی سرقت شناسه به کاربران اجازه می دهد تا فعالیت های مشکوکی را که کلاهبرداران ممکن است با استفاده از اطلاعات شخصی یا اطلاعات مربوط به بانک انجام دهند، نظارت و ردیابی کنند.

به شما توصیه می کنیم در اسرع وقت استفاده از چنین نرم افزارهایی را شروع کنید. می‌توانید از آن برای ردیابی سرقت‌های شناسه در زمان واقعی استفاده کنید، که این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در کوتاه‌مدت بدون آسیب‌دیدگی زیاد، اقدام کنید.

فالوفون-فالورگیر اینستاگرام

 

6. نرم افزار امنیتی در همه دستگاه های شما ضروری است

صرف نظر از تعداد دستگاه هایی که برای دسترسی به حساب تجاری خود در اینستاگرام استفاده می کنید، همه آنها باید دارای نرم افزار امنیتی باشند. توصیه می‌کنیم نرم‌افزاری را نصب کنید که خدمات پولی را ارائه می‌دهد، زیرا دارای ویژگی‌های امنیتی متعددی است.

همچنین، مطمئن شوید که به‌روزرسانی‌های خودکار برای نرم‌افزار امنیتی در همه دستگاه‌های شما روشن است. کلاهبرداران به طور مداوم در حال یافتن راه های خلاقانه برای نفوذ به حساب ها از طریق انواع جدید حملات هستند. آخرین به روز رسانی ها دستگاه های شما را در برابر جدیدترین اشکال حملات سایبری ایمن نگه می دارد.

7. از تمام داده های حیاتی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

شما باید یک نسخه پشتیبان از تمام داده های حیاتی از جمله اطلاعات شخصی و جزئیات حساب بانکی روی هارد دیسک خارجی یا فضای ابری نگه دارید. باید اطمینان حاصل کنید که داده های پشتیبان گیری شده به هیچ وجه به شبکه ای که در خانه یا محل کار استفاده می کنید متصل نیست.

فراموش نکنید که یک نسخه پشتیبان از تمام داده ها در تلفن خود نیز نگه دارید. این به شما این امکان را می‌دهد که در صورتی که داده‌های متصل به شبکه خانه یا محل کار شما توسط کلاهبرداران نقض شود، از داده‌های پشتیبان‌گیری شده استفاده کنید.

8. احراز هویت چند عاملی را فعال کنید

اینستاگرام، همراه با بسیاری دیگر از برنامه‌ها و وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی برجسته، امکانات احراز هویت چندعاملی را فراهم می‌کند. احراز هویت چند عاملی یک راه عالی برای این برنامه ها و وب سایت ها برای تأیید هویت شما است. این کار به این صورت است – پس از وارد کردن اعتبار ورود به سیستم، یک پیام متنی یا یک ایمیل برای شما ارسال می شود.

پیام یا ایمیل حاوی یک رمز عبور یک‌بار مصرف یا پیوندی است که تأیید می‌کند واقعاً این شما هستید که به حساب خود وارد می‌شوید.

احراز هویت بیومتریک همچنین یک ویژگی احراز هویت چند عاملی عالی است که برای تعیین هویت فردی که قصد ورود به سیستم را دارد به اسکن صورت، اثر انگشت یا شبکیه متکی است. به طور پیش‌فرض، این ویژگی تأیید اینستاگرام غیرفعال است. بنابراین، قبل از ادامه فعالیت های بیشتر در اینستاگرام، مطمئن شوید که آن را روشن کرده اید.

نحوه کنترل حساب شما توسط کلاهبرداران

کلاهبرداران معمولاً از یکی از دو روش برای کنترل حساب های اینستاگرام استفاده می کنند – حالت مالکیت یا نینجا.

حالت مالکیت شامل این است که کلاهبرداران به طور کامل یک حساب کاربری اینستاگرام دارند. اگر یک کلاهبردار از این روش برای کنترل حساب Insta شما استفاده کند، احتمال زیادی وجود دارد که اطلاعات مهم حذف یا تغییر داده شوند. جزئیات تغییر یافته یا حذف شده می تواند بازیابی حساب خود را برای شما بسیار دشوار کند.

در چنین سناریویی، کلاهبردار می‌تواند فالوورهای خود را برای ثروت اندکی بفروشد. همچنین می تواند منجر به هک شدن حساب های فالوور شما توسط کلاهبردار شود. به طور معمول، پس از هک کردن یک حساب کاربری، جعل هویت یک فرد یا یک تجارت برای کلاهبرداران خیلی سخت نیست.

بنابراین، هدف قرار دادن فالوورهای حساب برای استخراج اطلاعات بیشتر از آنها را برای آنها بسیار آسان می کند.

حالت نینجا شامل سرقت حساب‌ها یا تغییر رمز عبور نمی‌شود. کلاهبردارانی که از این روش برای هدف قرار دادن حساب‌های اینستاگرام استفاده می‌کنند، معمولاً فعالیت‌های حساب‌ها را به صورت روزانه دنبال می‌کنند و این کار را در حالی انجام می‌دهند که کاملاً ناشناخته هستند.

کلاهبردار پس از مشاهده فعالیت حساب اینستاگرام برای مدت طولانی، می‌تواند هویت فرد یا کسب‌وکار را جعل کرده و دنبال‌کنندگان اکانت را هدف قرار دهد. اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد مکالمات و پیام های ارسال نشده را حذف کنند.

در حالی که این ویژگی ها در صورت استفاده صحیح بسیار مفید هستند، اما مزیتی را برای هکرها و کلاهبردارانی که تنها هدفشان استخراج اطلاعات شخصی کاربران است، فراهم می کند.

نکاتی برای جلوگیری از فیشینگ در اینستاگرام

پیشگیری بهتر از درمان است و بهترین راه برای جلوگیری از فیشینگ در اینستاگرام این است که نکات زیر را عملی کنید:

اگر برنامه‌ای برای دسترسی به پروفایل اینستاگرام شما اجازه می‌خواهد، به آن اجازه ندهید مگر اینکه برنامه توسط یک توسعه‌دهنده معتبر و قابل اعتماد توسعه داده شده باشد. در حالت ایده‌آل، فقط باید به برنامه‌هایی مجوز بدهید که به‌عنوان برنامه‌نویس برتر یا انتخاب ویرایشگر علامت‌گذاری شده‌اند.

همچنین، مهم است که همه مجوزها را با دقت بخوانید. بسیاری از برنامه‌ها ویژگی‌های امنیتی ضعیفی دارند، و کلاهبرداران ممکن است سعی کنند از طریق این برنامه‌ها به حساب اینستاگرام شما راه پیدا کنند.
روی پیوندهای ارسال شده از حساب های ناشناس کلیک نکنید.

این لینک ها ممکن است همراه با یک پیشنهاد وسوسه انگیز مانند هدیه یا تخفیف های انحصاری یا فالوورهای بیشتر اینستاگرام برای شما ارسال شوند. قبل از اینکه روی هر یک از این پیوندها کلیک کنید، باید مطمئن شوید که آنها از منابع تأیید شده آمده اند. بسیاری از صفحات جعلی چنین پیشنهاداتی را همراه با لینک های قابل کلیک برای کاربران اینستاگرام ارسال می کنند.

اگر روی این پیوندها کلیک کنید، ممکن است در نهایت اطلاعات شخصی خود را با کلاهبرداران و کلاهبرداران به اشتراک بگذارید.
پس در اینستاگرام با احتیاط ادامه دهید. در حالی که این پلتفرم سود زیادی را وعده می دهد، اما در این مسیر مشکلاتی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. اگر می خواهید کانال اینستاگرام خود را به سرعت و بدون به خطر انداختن امنیت رشد دهید، mrinsta.com را برای خرید فالوور اینستاگرام انتخاب کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

نوشته های تازه