پرداخت اینستاگرام: راهنمای کامل

 

فالوفون-فالورگیر اینستاگرام

تکامل سریع اینستاگرام از یک برنامه سرگرم‌کننده اشتراک‌گذاری عکس به یکی از قوی‌ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال، خیره‌کننده نبوده است.

.امروزه، این غول رسانه‌های اجتماعی دارای ویژگی‌های متعددی برای بازاریابان است، و Instagram Checkout جدیدترین ویژگی بازاریابی است که این پلتفرم را هم برای خریداران و هم برای فروشندگان متحول می‌کند.

در این وبلاگ، همه چیزهایی را که بازاریابان مشتاق باید در مورد استفاده از Checkout بدانند برای ایجاد مشتریان وفادار از فالوورهای اینستاگرام خود پوشش خواهیم داد.

چک‌آوت اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

قبل از اینکه اینستاگرام ویژگی Checkout خود را ارائه کند، قبلاً با اجازه دادن به آنها برای ایجاد پست های «قابل خرید» به برندها و تأثیرگذاران رونق زیادی داده بود. برای اینکه پست‌ها «قابل خرید» شوند، تمام کاری که آن برندها و تأثیرگذاران باید انجام می‌دادند این بود که برچسب‌های محصول را به پست‌های خود اضافه کنند.

کاربران علاقه مند اینستاگرام باید روی برچسب های محصول ضربه می زدند، که آنها را به سایت های مختلف تجارت الکترونیک هدایت می کرد تا بتوانند محصولات را خریداری کنند.

در حالی که این پست‌های «قابل خرید» مزایای خود را داشتند، یک ناراحتی بزرگ وجود داشت.

کاربران برای تکمیل خرید خود باید از اینستاگرام خارج می شدند. ایده پشت اینستاگرام Checkout ساده بود.

برای تسهیل خرید در خود اینستاگرام. این ویژگی اولین بار در مارس 2019 آغاز شد، زمانی که اینستا با 26 برند مشهور جهانی (از جمله نایک و زارا) برای آزمایش آن ثبت نام کرد.

نتایج موفقیت‌آمیز بود که باعث شد اینستاگرام این ویژگی را برای همه اینفلوئنسرها و مشاغل واجد شرایط در ایالات متحده ارائه کند. با استفاده بیشتر و بیشتر مشاغل از Checkout، اینستاگرام قرار است از وضعیت پلتفرم رسانه اجتماعی خود فراتر رود. به زودی، این بازار چیزی کمتر از یک بازار تجارت الکترونیک نخواهد بود.

برای استفاده از ویژگی Instagram Checkout، کسب و کار شما باید شرایط واجد شرایط بودن خاصی را رعایت کند:

کسب و کار باید فروشنده کالاهای فیزیکی باشد زیرا این ویژگی برای مشاغلی که خدمات ارائه می دهند در دسترس نیست.
نمایه Insta کسب و کار باید یک نمایه تجاری باشد.
نمایه Insta به یک صفحه تجاری در فیس بوک متصل است.
این کسب و کار با سیاست های تجاری اعلام شده توسط اینستاگرام مطابقت دارد.

مزایا

برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر: کسب‌وکارهای کوچکی که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، دسترسی به مخاطبان هدف خود در پورتال‌های تجارت الکترونیک بزرگ مانند آمازون برایشان سخت است.

حتی اگر آمازون به کسب‌وکارهای کوچک اجازه می‌دهد تا محصولات خود را در وب‌سایت خود فهرست کنند، بیشتر فضا برای تبلیغات توسط بازیکنان بزرگ اشغال شده است، فقط به این دلیل که پول بیشتری برای اجرای کمپین‌های پیچیده دارند.
با این حال، Instagram Checkout یک تغییر دهنده بازی برای مشاغل کوچک است، در درجه اول به این دلیل که اینستا هنوز هم عمدتاً یک پلت فرم رسانه اجتماعی است.

صرف نظر از جایگاهی که کسب و کار شما در آن فعالیت می کند، پست های شما از صفحاتی که به طور فعال به محصولات شما علاقه مند هستند، لایک و اشتراک گذاری اینستاگرام دریافت می کند.

در نتیجه، کسب و کار شما و محصولات آن همیشه در پلتفرم طرفدارانی پیدا خواهند کرد.

امکانات برای کسب و کارهایی که فقط اینستاگرام دارند:

به لطف ویژگی Instagram Checkout، می توان یک کسب و کار آنلاین را بدون نیاز به وب سایت جداگانه در اینستاگرام راه اندازی کرد. اگرچه مسیر Insta-only برای مشاغل متوسط ​​و بزرگ چندان منطقی نیست، اما برای مشاغل کوچک قابل تامل است.

بله، داشتن یک وب سایت تجاری اختصاصی می تواند مزایای زیادی داشته باشد، اما چندین هزینه مرتبط ممکن است برای مشاغل کوچک بسیار گران باشد.

کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک باید برای نام دامنه، خدمات میزبانی وب و نرم‌افزار سبد خرید خود پول بپردازند. درگاه های پرداختی که وب سایت ها برای پردازش تراکنش ها استفاده می کنند نیز باید پرداخت شوند.

با این حال، وقتی صحبت از پرداخت اینستاگرام به میان می آید، چنین هزینه هایی وجود ندارد که نگران آن باشید.

پشتیبانی از ادغام با سایر پلتفرم‌های فروش:

اگر کسب‌وکار شما دارای فروشگاه‌هایی در پلت‌فرم‌های تجارت الکترونیک آنلاین محبوب مانند BigCommerce، CommerceHub و Shopify است، می‌توانید آن‌ها را به راحتی با Instagram Checkout ادغام کنید.

ادغام آسان سطوح سازگاری بیشتر از قبل را برای مشاغل از نظر تدارکات و عملیات آنها تسهیل می کند.

در نتیجه، می توانید به جای نگرانی در مورد جنبه های لجستیکی، زمان بیشتری را صرف بهبود جنبه های اصلی کسب و کار خود کنید.

موانع کمتر برای خریداران علاقه مند:

در بسیاری از وب سایت های تجارت الکترونیک، فرآیند خرید آنلاین پیچیده است و خریداران بالقوه باید چندین مرحله را قبل از اینکه بتوانند خرید خود را نهایی کنند، طی کنند.

از آنجایی که سطح صبر اکثر کاربران باهوش اینترنت در زمان های امروزی کم شده است، تجربه خرید پیچیده آخرین چیزی است که آنها می خواهند.

در نتیجه، سبدهای خرید اغلب رها می شوند و به طور قابل توجهی بر فروش کسب و کار تأثیر می گذارد.
با این حال، ویژگی Instagram Checkout می‌تواند فرآیند خرید را بسیار ساده کند.

این واقعیت که می توان مستقیماً در اینستاگرام بدون خروج از برنامه خرید انجام داد، باعث افزایش فروش و افزایش نرخ تبدیل می شود. همچنین، خریداران باید اطلاعات پرداخت مربوطه خود را فقط یک بار پر کنند، در حالی که هنگام خرید از وب سایت خود باید اطلاعات را به طور مکرر به برندهای مختلف ارائه دهند.

در مجموع، Instagram Checkout همان چیزی است که خریداران آنلاین به آن نیاز دارند.

فالوفون-فالورگیر اینستاگرام

محدودیت ها

بله، Instagram Checkout یک ویژگی امیدوارکننده است که با گذشت زمان بهتر می شود. اگرچه دلیلی وجود ندارد که استفاده از این ویژگی را برای آسان کردن فالوورهای واقعی اینستاگرام خود برای تبدیل شدن به مشتریان وفادار خود شروع نکنید، محدودیت‌های خاصی نیز وجود دارد که باید با آنها کار کنید. بیایید

نگاهی دقیق تر به آنها بیندازیم.

کارمزد تراکنش: تراکنش‌هایی که از طریق Instagram Checkout انجام می‌شوند، کسب‌وکارها را ملزم می‌کنند که برای هر محموله 5 درصد هزینه کنند، که مبلغی معادل 0.50 دلار برای هر ارسال 8 دلاری است.
مدیریت اطلاعات کاربر: اگر کاربر اینستاگرام از طریق Instagram Checkout خرید کند، این پلتفرم رسانه اجتماعی است و نه فروشنده که حق دریافت اطلاعات مشتری را دارد.

این بدان معناست که کسب‌وکارها اطلاعات ارزشمندی مانند شناسه ایمیل مشتری را که برای ارسال ایمیل‌ها و خبرنامه‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند، از دست می‌دهند.
کنترل محدود بر تجربه مشتری: یک کسب و کار با وب سایت خود می تواند بر اساس سلیقه و ترجیحات مخاطبان هدف خود، ظاهر، احساس و پاسخ به کاربران خود را دیکته کند. با این حال، این به سادگی با Instagram Checkout امکان پذیر نخواهد بود.

تنها چیزی که کسب‌وکارها و اینفلوئنسرها می‌توانند کنترل کنند، پست‌های «قابل خرید» آن‌ها است که بعد از مدتی ممکن است محدودکننده به نظر برسد.

چگونه از پرداخت اینستاگرام حداکثر استفاده را ببریم
مهم است که به یاد داشته باشید که بررسی اینستاگرام هنوز یک ویژگی جدید است و با گذشت زمان، شاهد بهبودهایی خواهیم بود. با این حال، با توجه به مزایا و محدودیت‌های بالقوه آن، در اینجا چند راه وجود دارد که تأثیرگذاران، بازاریابان و کسب‌وکارها می‌توانند بیشترین استفاده را از آن ببرند:

راه اندازی محصول انحصاری در اینستاگرام: حتی اگر صفحه اینستاگرام شما دارای یک گروه کوچک اما اختصاصی از فالوورها باشد، می توانید با راه اندازی یک محصول به طور انحصاری در اینستاگرام، از نظر افزایش فروش معجزه کنید.

انجام این کار باعث می شود فالوورهای اینستا شما احساس ارزشمندی و قدردانی کنند و آنها را تشویق به خرید محصول کند.
عرضه محصولات انحصاری در اینستاگرام همچنین می تواند بینشی صادقانه از محدودیت های محصولاتتان به شما بدهد.

آن را به عنوان یک آزمایش محصول در نظر بگیرید. بسته به نحوه فروش، می توانید تصمیم بگیرید که محصول را در پلتفرم های دیگر در دسترس قرار دهید.

اگر فالوورهای اینستاگرام شما نظرات بی‌نظیری از خود به جای بگذارند، می‌توانید قبل از اینکه محصول خود را در دسترس مخاطبان بیشتری قرار دهید، روی آن کار کنید تا آن را بهتر کنید.

با اینفلوئنسرها همکاری کنید: اگر کسب و کار شما باید فراتر از صفحه رسمی اینستاگرام خود رشد کند، باید همکاری با اینفلوئنسرها را در نظر بگیرید.

اینفلوئنسرها مخاطبان وفادار خود را دارند و اگر بتوانید اخبار محصولات خود را به گوش آنها برسانید، می توانید به سرعت نه تنها دنبال کنندگان جدید، بلکه خریداران جدید نیز به دست آورید.
با این حال، همکاری با اینفلوئنسرها از شما می‌خواهد که به ازای هر پستی که برای تبلیغ محصولات شما آپلود می‌کنند، به آنها پول بپردازید.

هر چه یک اینفلوئنسر فالوورهای بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری برای هر پست دریافت می کند.

استفاده مداوم از CTA ها و برچسب های محصول: در تمام پست های خود در اینستا، اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم از تماس ها برای اقدام (CTA) و برچسب های محصول استفاده می کنید.

استفاده مداوم از این عناصر تضمین می کند که دنبال کنندگان شما می دانند که شما در اینستا می فروشید و تشویق می شوند تا آنچه را که شما پیشنهاد می کنید ببینند.
جدای از نمایش محصولات خود از طریق تصاویر، یک توضیح نوشتاری جذاب و مختصر به همراه یک CTA در قالب یک هشتگ نیز درج کنید.

به عنوان مثال، بسیاری از مشاغل و تأثیرگذاران از “#taptoshop” برای تشویق دنبال کنندگان خود برای خرید محصولات استفاده می کنند.

به Instagram Checkout به عنوان یکی از بسیاری از ابزارهای بازاریابی فکر کنید: فقط به این دلیل که دنبال کنندگان شما می توانند از ویژگی Checkout اینستا برای خرید محصولات شما استفاده کنند، به این معنی نیست که شما فقط باید خریدها را از طریق پلتفرم تبلیغ کنید.

به عنوان مثال، اگر پستی را با برچسب محصول و CTA در توضیحات آپلود کرده اید، می توانید دنبال کنندگان خود را نیز تشویق کنید که از وب سایت شما بازدید کنند، درست است؟
در حالی که آدرس وب سایت شما یک پیوند قابل کلیک در توضیحات پست شما نخواهد بود، مطمئناً در بیو شما خواهد بود.

بنابراین گنجاندن چیزی مانند «بیو را برای پیوند به وب‌سایت رسمی بررسی کنید» در همه پست‌های «قابل خرید» توصیه می‌شود. در نهایت، باید به خاطر داشته باشید که پرداخت اینستاگرام یکی از چندین ابزار بازاریابی است که در اختیار شماست.

 

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

نوشته های تازه