اینستاگرام ۷ قابلیت جدید پیام رسان را معرفی می کند

اینستاگرام چندین ویژگی پیام‌رسانی جدید را در این برنامه معرفی می‌کند، از جمله توانایی پاسخ دادن به یک پیام مستقیم جدید (DM) بدون خروج از فید Home، اشتراک‌گذاری سریع پست‌ها با دوستان، دیدن افرادی که آنلاین هستند و موارد دیگر.

اینستاگرام ۷ قابلیت جدید پیام رسان را معرفی می کند
اینستاگرام ۷ قابلیت جدید پیام رسان را معرفی می کند

این موج جدید از ویژگی ها به دنبال تعهد این شرکت برای تمرکز بر پیام رسانی (و همچنین Reels) در اواخر سال گذشته است.

اینستاگرام در بیانیه‌ای از طریق صفحه مطبوعاتی خود به اشتراک گذاشت که قابلیت‌های جدید DM بخشی از «کار مداوم این شرکت برای بهبود نحوه ارتباط و اشتراک‌گذاری با نزدیک‌ترین دوستانتان است».

آخرین ترندها و اخبار اینستاگرام را با خبرنامه رایگان Later’s دریافت کنید. همه چیزهایی که نیاز دارید – مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود. اشتراک امروز:

ویژگی های جدید پیام رسان اینستاگرام

اینستاگرام چندین ویژگی جدید را معرفی کرده است که برای آسان‌تر کردن ارتباط با این برنامه طراحی شده‌اند.

از نظرسنجی گرفته تا اشتراک‌گذاری محتوای همه جانبه، همه اینها در DM ها پایین می‌آیند.

در اینجا خلاصه ای کامل از هر ویژگی جدید آمده است:

پاسخ دادن در هنگام گشت و گذار:

در هنگام گردش در فید اصلی اینستاگرام، پیام جدیدی را دریافت کرده‌اید؟ حالا شما می‌توانید بدون رفتن به بخش پیام‌ها و از دست دادن موقعیت قبلی خود در فید، به پیام دریافتی پاسخ دهید. با این قابلیت چت کردن در برنامه بسیار آسان‌تر و بهینه‌تر خواهد شد.

ارسال فوری به دوستان: ما می‌خواهیم به کاربران کمک کنیم تا موارد جذاب را بدون اینکه استفاده آنها از اینستاگرام مختل شود، به اشتراک بگذارند. با فشردن و نگه داشتن انگشت خود روی دکمه اشتراک‌گذاری، حالا می‌توانید به راحتی پست‌های مورد نظر را به دوستان نزدیک خود بفرستید.

مشاهده افراد آنلاین:

در بالای بخش پیام‌های دریافتی، می‌توانید متوجه شوید که چه کسی برای چت کردن آنلاین و در دسترس است. بدین ترتیب موقعیت‌های اتفاقی برای صحبت کردن ایجاد خواهد شد.

پخش، متوقف کردن و پخش مجدد:

به زودی پیام رسان اینستاگرام به افزونه‌های اپل موزیک، آمازون موزیک و اسپاتیفای مجهز خواهد شد تا شما بتوانید یک پیش‌نمایش ۳۰ ثانیه‌ای از موسیقی مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید. دوستان شما نیز می‌توانند از طریق پنجره چت به این موسیقی گوش دهند.

ارسال بی‌صدای پیام‌ها:

گاهی اوقات یک پیام دریافتی در اینستاگرام می‌تواند خواب فرد را مختل کند یا در یک جلسه مهم مزاحم او شود. از این پس کاربران می‌توانند silent@ را به پیام خود اضافه کنند تا دیگر اینگونه مشکلات رخ ندهد. بدین ترتیب می‌توانید بدون نگرانی از مزاحم شدن، پیام خود را منتقل کنید.

تم جدید:

اگر می‌خواهید چت‌ها حس شخصی‌تری را به شما منتقل کنند، تم جدید lo-fi را امتحان کنید.

ایجاد یک نظرسنجی در پیام های گروهی:

می‌خواهید برای محل خوردن شام یا دورهمی تصمیم بگیرید؟ یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های چت گروهی Messenger را از این پس در اینستاگرام تجربه خواهید کرد. به زودی شما می‌توانید در چت‌های گروهی خود نظرسنجی کنید

اشتراک‌گذاری آهنگ: یک پیش‌نمایش 30 ثانیه‌ای از یک آهنگ را از طریق ادغام با Apple Music، Amazon Music و Spotify به اشتراک بگذارید (به زودی).

 

فالوفون-فالورگیر اینستاگرام

اینستاگرام می‌گوید این ویژگی‌های جدید بخشی از تلاش‌های آن‌ها برای بهبود نحوه‌ی ارتباط و اشتراک‌گذاری محتواهای مختلف بین کاربران است. باید خاطرنشان کنیم مدتی قبل بالاخره قابلیت انتشار پست‌ها بر اساس ترتیب زمان ارائه شد.

همچنین کاربران می‌توانند تعدادی از اکانت‌های مورد علاقه‌ی خود را مشخص کنند تا پست‌های منتشر شده از طرف آن‌ها در فید اصلی با اولویت بالاتری در معرض نمایش قرار بگیرد.

در رابطه با بخش دایرکت هم کاربران به‌زودی از چندین مشخصه‌ی جدید بهره‌مند می‌شوند. اینستاگرام اعلام کرده که به لطف همکاری با اپل موزیک، آمازون موزیک و به‌زودی اسپاتیفای، کاربران می‌توانند پیش‌نمایش ۳۰ ثانیه‌ای از آهنگ‌های موردعلاقه‌ی خود را برای دوستانشان ارسال کنند. یکی دیگر از قابلیت‌های جدید هم پاسخ دادن به دایرکت‌ها هنگام اینستاگرام‌گردی است.

این یعنی اگر هنگام گشت و گذار در این اپلیکیشن پیامی را دریافت کنید، دیگر لازم نیست به بخش چت مراجعه کنید و در همین صفحه می‌توانید جواب دهید.

اینستاگرام اعلام کرده که در این نسخه‌ی جدید، اشتراک‌گذاری پست‌ها برای دوستان نزدیک راحت‌تر شده و می‌توانید ۴ نفر از دوستان نزدیک خود را مشخص کنید تا با نگه داشتن دکمه‌ی اشتراک‌گذاری زیر پست‌ها، پست موردنظر را به سرعت برای این افراد ارسال کنید.

اگر مثلا نصف شب یا زمانی که می‌خواهید مزاحم کسی نشوید ولی به هر دلیلی باید دایرکت ارسال کنید، می‌توانید از قابلیت جدید اینستاگرام بهره ببرید که ارسال دایرکت بدون ایجاد نوتفیکیشن صدادار در گوشی مقابل را امکان‌پذیر می‌کند. در نهایت باید به قابلیت ایجاد نظرسنجی در گروه‌های موجود در بخش دایرکت اشاره کنیم.

باید خاطرنشان کنیم در سال ۲۰۲۰ اینستاگرام از یک قابلیت جدید رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد یکپارچگی بین اینستاگرام و مسنجر را افزایش دهند. کاربرانی هم که این مشخصه را فعال کرده باشند از قابلیت‌هایی مانند واکنش به پیام‌ها در دایرکت، تماشای ویدیوها به طور مشترک و دیگر موارد بهره‌مند می‌شوند. حالا اینستاگرام اعلام کرده که اگر کاربران این قابلیت را فعال نکنند، از بین ویژگی‌های جدید فقط می‌توانند از بین تغییر تم چت، اشتراک‌گذاری آهنگ و ارسال سریع پست‌ها به دوستان نزدیک بهره ببرند.

اپلیکیشن اینستاگرام در کنار خود از اپلیکیشن مختص پیام‌رسانی به نام Threads هم استفاده می‌کرد که ماه‌ها قبل کنار گذاشته شد. در همان زمان اینستاگرام اعلام کرد که برخی از ویژگی‌های مفید Threads راهی اپلیکیشن اصلی خواهد شد. بخش پیام‌رسان در کنار قسمت‌هایی مانند ویدیو و کسب درآمد تولیدکنندگان محتوا یکی از اولویت‌های اصلی اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود. مطابق معمول، ویژگی‌های جدید اینستاگرام ابتدا برای تعداد محدودی از کاربران فعال می‌شود و طی هفته‌های آینده برای تمام کاربران ارائه خواهد شد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید اینستاگرام این است که مانند اپلیکیشن مسنجر در بالای بخش دایرکت می‌توانید فهرست کاربران آنلاین را مشاهده کنید.

این ویژگی‌ها در حال حاضر برای کاربران در کشورهای منتخب ارائه می‌شوند، با این هدف که در هفته‌ها و ماه‌های آینده به‌طور گسترده‌تر عرضه شوند. اگر هنوز دسترسی ندارید، محکم بنشینید.

ریپلای پیام­ها

ویژگی دیگری که در نسخه جدید این پیام­رسان وجود دارد گزینه ­ی ریپلای کردن پیام­ها است. در نسخه­ های قدیمی امکان ریپلای یک پیام به تنهایی وجود نداشت. ولی در نسخه­ جدید تنها با یک کلیک بر روی پیام دلخواه و انتخاب گزینه ریپلای میتوانید به پیام مورد نظر جواب دهید. روش دیگر برای ریپلای کردن پیام­ها کشیدن پیام مورد نظر به سمت چپ است.

مطمئنا این گزینه برای بسیاری از کاربران مطلوب است زیرا یکی از بزرگترین نقطه ضعف ­های پیامرسان اینستاگرام، همین عدم وجود گزینه­ ریپلای بوده است.

تماشای با هم و مضامین گپ فقط دو مورد از ده ویژگی جدید پیام‌رسانی است، از جمله برچسب‌های سلفی، واکنش‌های ایموجی سفارشی، جلوه‌های پیام متحرک و کنترل پیام‌ها، اکنون در جهان برای هرکسی که تصمیم دارد به تجربه جدید مسنجر در اینستاگرام را به روز کند در دسترس است.

Flag کردن چت ها

گاهی اوقات که تعداد پیام‌ها و دایرکت‌های اینستاگرام آنقدر زیاد می‌شوند که پیدا کردن بعضی از پیام‌های خاص سخت می‌شود. از طریق ترفندهای دایرکت اینستاگرام شما می‌توانید پیام‌های مهمی که می‌خواهید سریع‌تر پیدا کنید را با استفاده از برچسب ستاره دار، نشانه‌گذاری کنید.

flag به علامت یا مثلث نارنجی در دایرکت اینستاگرام نیز مشهور است. به این منظور کافیست وارد دایرکت خود شوید، کاربر مورد نظر خود را انتخاب کنید و چند ثانیه انگشت خود را روی آن نگه دارید و flag را انتخاب کنید. خواهید دید که علامت مثلث نارنجی در گوشه‌ی بالایی سمت چپ نشان داده خواهد شد.

Mute کردن چت

شاید دریافت پیام از برخی از کاربران که به آنها علاقه ای ندارید برای شما آزاردهنده باشد. از طرفی نمی‌خواهید کاربر مورد نظر را بلاک کنید. در این مواقع می‌توانید از قابلیت خاموش کردن چت (mute) استفاده کنید. برای این کار فقط کافی است روی چت ضربه بزنید و از منوی ظاهر شده گزینه “mute messages” را انتخاب کنید.

عکس‌های گالری را در دایرکت اینستاگرام به اشتراک بگذارید

اگر شما هم با این سوال مواجه شدین که چرا نمیتونم تو دایرکت اینستا عکس بفرستم و می‌خواهید عکسی را از گالری گوشی خود انتخاب کنید و آن را به اشتراک بگذارید، می‌توانید این کار را بدون دردسر در دایرکت چت انجام دهید. برای به اشتراک گذاشتن تصاویر از گالری خود، باید موضوع گفتگو را باز کنید، روی “نماد گالری” بزنید، تصویری را که می‌خواهید از به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید و “دکمه ارسال” را بزنید.

چگونه پیام ارسال شده در دایرکت اینستاگرام را حذف کنیم؟

در صورتی که پیامی را توسط دایرکت به اشتباه برای شخصی ارسال کرده‌اید و یا از ارسال آن پشیمان شده‌اید، می‌توانید با نگه داشتن انگشت بر روی پیام و سپس انتخاب گزینه “Unsend Message”، پیام ارسال شده را پاک کنید. با این کار پیام هم برای شما و هم برای شخص مقابل به طور کامل حذف می‌گردد. نکته مثبت در دایرکت اینستاگرام این است که بر خلاف واتساپ محدودیت زمانی ندارد و هیچ ردی هم از پیام پاک شده باقی نمی‌ماند.

نحوه ساختن گروه در دایرکت اینستاگرام :

با استفاده از این ویژگی می‌توانید در اینستاگرام گروه‌های چند نفره ایجاد کنید و به چت با یکدیگر بپردازید. به این منظور وارد بخش دایرکت شوید و از باکس جستجو، افرادی را که می‌خواهید در گروه باشند انتخاب کرده و یک پیام ارسال نمایید. با این کار گروه دایرکتی شما ایجاد شده و می‌توانید با افراد حاضر در گروه به چت کردن بپردازید.

در این مقاله از مجله ۱۹کالا سعی شد که به معرفی دایرکت اینستاگرام و قابلیت‌های دایرکت در اینستاگرام بپردازیم و بعضی از نکات و ترفندهای آن را آموزش دهیم. شما چه قابلیت‌های کاربردی دیگر را به این لیست اضافه می‌کنید؟ آیا دایرکت اینستاگرام برای شما هم یه پیام رسان جذاب به نظر می‌آید؟ منتظر سوالات و نظرات ارزشمند شما کاربران عزیز هستیم.

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

نوشته های تازه