چرا اینستاگرام پست های شما را سرکوب می کند و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

کارهایی که در اینستاگرام می توان انجام داد
کارهایی را درکه اینستاگرام می توان انجام داد

با توجه به این واقعیت که اینستاگرام یکی از پرکاربردترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در سراسر جهان است، جای تعجب نیست که در واقع به یک ابزار عالی برای بازاریابی تبدیل شده است. هزاران شرکت، برند و اینفلوئنسر از آن برای دستیابی به مخاطبان جدید، ارتباط با فالوورهای خود، بازاریابی محصولات و خدمات خود و افزایش حضور آنلاین خود استفاده می کنند. در حالی که استفاده از اینستاگرام آسان است، ایجاد تعامل از سوی افراد مناسب آسان نیست، به خصوص زمانی که اینستاگرام به طور منظم الگوریتم خود را به روز می کند.

از زمان راه اندازی جدیدترین آپدیت الگوریتم اینستاگرام، بسیاری از کاربران اینستاگرام از کاهش تعداد لایک ها، فالوورها و کامنت های پست های خود شکایت کرده اند. اگر شما نیز به دنبال دلایلی در مورد اینکه چرا میزان مشارکت پست شما در اینستاگرام به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، به جای درستی آمده اید.

برای درک اینکه چرا اینستاگرام این مشکل را برای شما ایجاد می کند، ابتدا باید بدانید که آخرین الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند.

الگوریتم اینستاگرام 2021 چیست؟

اینستاگرام مرتباً به‌روزرسانی‌های الگوریتم خود را اعلام می‌کند. الگوریتم اینستاگرام اساساً محتوای قابل مشاهده برای کاربران اینستاگرام را کنترل می کند. بنابراین برای کسب‌وکارها و اینفلوئنسرهایی که در اینستاگرام کار می‌کنند ضروری است که بدانند چگونه الگوریتم اینستاگرام بر دسترسی ارگانیک آنها تأثیر می‌گذارد و چه کاری می‌توانند در مورد آن انجام دهند.

به روز رسانی سال 2021 الگوریتم اینستاگرام تغییرات زیادی را ایجاد کرد. اکنون اینستاگرام محتوا را بر اساس پارامترهای زیر نشان می دهد:

1. رابطه

الگوریتم اینستاگرام با این فرض کار می کند که افرادی که قبلا نمایه شما را مشاهده کرده اند و با آن ارتباط برقرار کرده اند به احتمال زیاد به پست های شما علاقه مند می شوند. نوع رابطه شما را با مخاطبان خود بررسی می کند. برخی از مواردی که بررسی می کند این است که چه کسی شما را دنبال می کند، نمایه شما را جستجو می کند، روی پست های شما نظر می دهد، پست های شما را به اشتراک می گذارد یا ذخیره می کند و غیره.

2. بهنگام بودن

بر اساس این معیار، پست های جدیدتر به احتمال زیاد در ابتدا ظاهر می شوند تا پست های قدیمی. به همین دلیل است که زمان نقش مهمی در ارسال پست در اینستاگرام دارد. هنگامی که یک حلقه، IGTV یا یک عکس را زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند آپلود می کنید، پست های شما دسترسی بهتری پیدا می کنند.

3. علاقه

هدف نهایی اینستاگرام این است که محتوایی را برای مخاطبان خود فراهم کند که بیشتر مورد علاقه آنها باشد. به همین دلیل است که تعیین مخاطب هدف و ایجاد محتوای مرتبط کمک زیادی می کند.

جدای از این موارد، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر دسترسی شما به اینستاگرام تأثیر بگذارد. تعداد دفعاتی که مخاطبان شما از اینستاگرام استفاده می‌کنند، تعداد اکانت‌هایی که دنبال می‌کنند و میانگین زمان جلسات کاربران برخی از این موارد هستند. با این حال، بر خلاف رابطه، به موقع بودن و علاقه، این پارامترها در کنترل شما نیستند. بنابراین، چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که از نظر برداشت و تعامل در اینستاگرام رتبه بالایی دارید؟ فقط تاکتیک های زیر را اعمال کنید!

تاکتیک هایی برای بهبود دسترسی شما در اینستاگرام

گرفتن لایک، کامنت و سیو در پست های شما برای گسترش دسترسی شما در اینستاگرام ضروری است. اگرچه این معیارها مهمترین معیار برای ارزیابی موفقیت شما در اینستاگرام نیستند، اما نقش مهمی در رشد حضور برند شما دارند. در زیر چند نکته ذکر شده است که با استفاده از آنها می توانید اطمینان حاصل کنید که پست های شما به مخاطبان مناسب می رسد.

1. به طور منظم در اینستاگرام پست بگذارید

برای افزایش حضور آنلاین خود، مهم است که دنبال کنندگان خود را درگیر نگه دارید. بهترین راه برای انجام این کار، پست کردن مداوم در اینستاگرام است. وقتی هزاران نفر و شرکت هر روز پست می گذارند، ممکن است مخاطبان شما را فراموش کنند. برای اطمینان از اینکه این اتفاق نمی افتد، نرخ فرکانس را حفظ کنید یا تعداد دفعات ارسال را افزایش دهید. لزوماً لازم نیست هر روز پست بگذارید. ارسال یک یا دو بار در هفته نیز به خوبی کار می کند. این ساده ترین و یکی از موثرترین راه ها برای افزایش دسترسی، افزایش تعامل و کسب فالوورهای جدید در اینستاگرام است.

یکی دیگر از مزایای ارسال منظم این است که به شما امکان می دهد آزمایش کنید و ارزیابی کنید که چه محتوایی با مخاطبان شما کار می کند و چه چیزی نه. این یک راه عالی برای برنامه ریزی محتوای خود به شیوه ای استراتژیک به صورت ارگانیک است.

2. عکس ها و فیلم های با کیفیت بالا ارسال کنید

مهم نیست که چقدر ترفندهای جادویی در جیب شما وجود دارد، کلید رتبه بندی بالا در فید فالوورهای شما ایجاد محتوای با کیفیت است. در اینجا، محتوای با کیفیت به این معنی است که پست ها نه تنها باید مرتبط و جالب باشند، بلکه باید چشم نواز نیز باشند. عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت تا حد زیادی افراد را به سمت پست‌های شما جذب می‌کند. بسیاری از اوقات، کاربران اینستاگرام یک عکس را لایک می کنند، به اشتراک می گذارند یا روی آن کامنت می گذارند زیرا از نظر بصری جذاب است. این برای شما مهم است، زیرا به شما کمک می کند تا تعامل در پست های خود را جلب کنید. این به معیار “رابطه” الگوریتم اینستاگرام کمک می کند.

کارهایی را درکه اینستاگرام می توان انجام داد
کارهایی را درکه اینستاگرام می توان انجام داد

3. از Reels و IGTV بهترین استفاده را ببرید

باور کنید یا نه Reels و IGTV یک راه عالی برای تقویت پروفایل شما در اینستاگرام هستند. ایجاد قرقره یک راه عالی برای بازاریابی اینستاگرام است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا اطلاعات مفید را به شیوه ای سرگرم کننده در عرض 15 تا 30 ثانیه به اشتراک بگذارند. طیف وسیع فیلترها و فایل های صوتی موجود بر محبوبیت این رسانه می افزاید. از آنجایی که قرقره ها یک ویژگی نسبتاً جدید است، اینستاگرام با ایجاد دید خوب به سازندگان قرقره اطمینان می دهد که مردم بیشتر از آن استفاده کنند. همچنین، یک بخش جداگانه برای حلقه ها وجود دارد که دوباره به سازندگان فرصت بیشتری برای کشف شدن توسط مخاطب می دهد.

به طور مشابه، اینستاگرام مزایای زیادی را برای کسانی که IGTV تولید می کنند فراهم می کند. اگر چیز مهم یا جالبی برای به اشتراک گذاشتن دارید که در عرض 30 ثانیه قابل توضیح نیست، IGTV مفیدترین ابزار در این مورد است. با توجه به محتوایی که می توانید با استفاده از IGTV ایجاد کنید، امکانات بی پایانی وجود دارد. به گفته کارشناسان، IGTV در ایجاد وفاداری در بین فالوورها موثر بوده است.

4. استوری های اینستاگرام را به طور مداوم آپلود کنید

در حالی که شما به طور منظم تصاویر و ویدیوها را در اینستاگرام ارسال می کنید، باید استوری ها را نیز به طور مداوم آپلود کنید. استوری ها به عنوان یک روش سریع برای ارتباط با مخاطبان عمل می کنند، به آنها یادآوری می کنند که هیچ یک از پست های شما را از دست ندهند و آنها را مستقیماً درگیر می کنند. می‌توانید نظرسنجی، آزمون‌ها انجام دهید، از مخاطبان خود بخواهید سؤالات خود را مطرح کنند، و کارهای بیشتری انجام دهید. استوری های اینستاگرام به نمایه شما امکان می دهد به طور مداوم ظاهر شود که برای ایجاد تعامل خوب است.

5. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

بهترین راه برای پرداختن به معیار «علاقه» الگوریتم اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های مرتبط، دقیق، متفکرانه و دقیق است. استفاده از هشتگ به مخاطبان شما این امکان را می دهد که به راحتی محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. اگرچه اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا از 30 هشتگ در یک پست استفاده کنید، اما استفاده از همه آنها ضروری نیست. در عوض، باید روی هشتگ هایی که مربوط به پست و نمایه شما هستند تحقیق کنید و تمرکز کنید. استفاده از تعداد زیادی از هشتگ‌های تصادفی که واقعاً موضوع پست را توصیف نمی‌کنند ممکن است مانند هرزنامه به نظر برسد و دید شما را کاهش دهد. بنابراین توصیه می شود از هشتگ های محدود اما مناسب استفاده کنید.

6. پست ها را در ساعات اوج بارگذاری کنید

برای برآورده کردن مؤثر معیار «به‌موقع بودن» الگوریتم اینستاگرام، در زمانی که مخاطبان شما از اینستاگرام استفاده می‌کنند، یعنی در ساعات اوج مصرف، پست ارسال کنید. اما سوال این است که چگونه می توانید بفهمید که فالوورهای شما آنلاین هستند؟ برای از بین بردن این رمز و راز، باید در مورد رفتار مخاطبان خود تحقیق، مشاهده و تجزیه و تحلیل کنید. در این مورد، اگر یک حساب تجاری دارید، Instagram Insights می تواند به شما کمک کند. با استفاده از این ابزار رایگان اینستاگرام، می‌توانید بفهمید چه کسی با پست‌های شما تعامل دارد، جنسیت، سن، مکان و ساعت‌هایی که پست‌های شما بیشتر دیده می‌شوند. بر این اساس، می توانید پست های خود را به درستی زمان بندی کنید

7. با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

برای کسب امتیاز بالا در پارامتر «رابطه»، تعامل با مخاطب ضروری است. هنگامی که مردم در مورد پست های شما نظر می دهند یا برای شما پیام ارسال می کنند، آنها را نادیده نگیرید. شما باید به مخاطبان خود نشان دهید که برای به دست آوردن قلب آنها به آنها اهمیت می دهید. برخی از راه‌هایی که می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، آپلود آزمون‌ها و داستان‌های تعاملی، نوشتن شرح‌های جالب، ارسال محتوای مرتبط، پاسخ دادن به سؤالات فالوورها و تشکر منظم از آنها برای حمایت همیشگی‌شان است.

8. یک هدیه یا یک مسابقه را میزبانی کنید

میزبانی یک جایزه یا مسابقه یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان هدف شما است. شما می توانید آگاهی از برند ایجاد کنید، فالوورها، لایک ها، نظرات، اشتراک گذاری ها را افزایش دهید و همچنین با افرادی که واقعاً به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند ارتباط برقرار کنید. یک جایزه یا مسابقه بر اساس معیارهای علاقه و رابطه الگوریتم اینستاگرام کار می کند. با این حال، قبل از میزبانی یک مسابقه، باید به دقت برنامه ریزی کنید که از طریق آن به چه چیزی می خواهید برسید و مطابق آن یکی را اعلام کنید. جایزه باید جذاب باشد و قوانین شما برای مشارکت باید به گونه ای باشد که باعث افزایش تعامل در پست های شما شود.

9. از زیرنویس های تعاملی استفاده کنید

کپشن ها نقش مهمی در سرگرمی و اطلاع رسانی به مخاطبان شما دارند. با استفاده از عبارات فراخوانی مانند «یک دوست را تگ کنید»، «نظرات خود را کامنت کنید» یا «از لینک موجود در بیو دیدن کنید»، می‌توانید مستقیماً از مخاطبان خود بخواهید کارهای ضروری را انجام دهند. این نکته مجدداً معیار رابطه الگوریتم اینستاگرام را حل می کند.

اینها تنها برخی از راه هایی است که می توانید در الگوریتم اینستاگرام 2021 زنده بمانید و موفق شوید. آنها را اعمال کنید و خودتان شاهد تغییر باشید!

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

نوشته های تازه